Z internetów

0
0

Podane przez Muellera dwie cechy jakości witryny to poprawne HTML i błędy ortograficzne. Jego wpis był inspirowany analizą 200 stron głównych najpopularniejszych witryn, która wykazała, że tylko 0,5% z nich posiada poprawne HTML. Oznacza to, że spośród 200 najpopularniejszych witryn, tylko jedna została napisana z użyciem poprawnego HTML.

John Mueller stwierdził, że czynnik rankingowy, taki jak poprawne HTML, byłby niskim limitem, prawdopodobnie dlatego, że oszuści mogą łatwo tworzyć szablony stron internetowych z użyciem poprawnego HTML. Ta sama obserwacja dotyczy również błędów ortograficznych.

Więcej informacji na temat znaczenia poprawnego HTML dla rankingowania w wyszukiwarce można znaleźć w powiązanym artykule na temat wpływu słabego HTML, błędów ortograficznych i gramatycznych na pozycjonowanie witryny w Google.

Poprawne HTML oznacza, że kod podstawowy strony internetowej zgodny jest z zasadami, jakimi powinno się posługiwać przy użyciu HTML. Czym dokładnie jest poprawne HTML definiuje W3C (World Wide Web Consortium), międzynarodowy organ tworzący standardy dla sieci. Przykładami standardów tworzonych przez W3C są HTML, CSS i dostępność webowa. Poprawność HTML można sprawdzić na stronie W3C Markup Validation Service dostępnej pod adresem validator.w3.org.

Komentarze (0) do "Poprawny HTML i ortografia nie są czynnikami rankingowymi w Google"

Zainteresuje Cię też:

Co robić, aby strona była wysoko w wynikach wyszukiwania Google

Opublikowano 19-09-2024 07:19:37
Co robić, aby strona była wysoko w wynikach wyszukiwania Google i generowała więcej ruchu organicznego? Digital marketerzy doszli do wniosku, że kluczowe jest posiadanie wysokiej jakości profilu backl [...]
Czytaj całość 0 0 0

DMEXCO - Google ogłasza aktualizacje, które mają zapewnić reklamodawcom większą widoczność

Opublikowano 19-09-2024 07:19:15
Na konferencji DMEXCO, firma Google ogłosiła aktualizacje, które mają zapewnić reklamodawcom większą widoczność i kontrolę nad kampaniami typu Performance Max. Jednym z kluczowych elementów zmian jest [...]
Czytaj całość 0 0 0