Z internetów

0
0

Google dokonuje istotnej zmiany w strategiach SEO, przestając tak bardzo wartościować linki jak dawniej. Dotychczas zbieranie backlinków było uważane za złotą zasadę SEO. Jednak według Gary'ego Illyesa z Google, w rzeczywistości, wyszukiwarka nie polega już tak bardzo na linkach do oszacowania jakości i trafności strony internetowej. Ta nowina wstrząsnęła dotychczasowymi strategiami SEO, skłaniając do przemyśleń, co naprawdę ma znaczenie w osiąganiu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania.

Według Gary'ego Illyesa, linki nie są już niezbędnym źródłem informacji o wartości strony internetowej. Google coraz bardziej zwraca uwagę na elementy, które bezpośrednio wpływają na użytkowników, takie jak jakość treści, użyteczność strony czy sposób prezentacji informacji. W związku z tym eksperci podkreślają, że istotne jest teraz skupienie się na tworzeniu wartościowych treści, które odpowiadają na potrzeby użytkowników, a niwelowanie manipulacji SEO, takich jak nadmierna budowa linków. Przysłowiowe "mocne treści" zdają się mieć obecnie większe znaczenie dla wyszukiwarki niż wcześniej uznawane linki.

Komentarze (0) do "Google dokonuje istotnej zmiany w strategiach SEO, przestając tak bardzo wartościować linki jak dawniej"

Zainteresuje Cię też:

Google Ads coraz częściej miesza się teraz z organicznymi wynikami wyszukiwania.

Opublikowano 17-06-2024 06:52:19
Google Ads coraz częściej miesza się teraz z organicznymi wynikami wyszukiwania. Gigant z Mountain View wprowadził zmianę, polegającą na wyświetlaniu płatnych reklam wśród naturalnych wyników wyszukiw [...]
Czytaj całość 0 0 0

Domniemane wycieki danych Google nie należy traktować jako prawdziwe wycieki

Opublikowano 17-06-2024 06:52:07
Według wielu ekspertów SEO, domniemane wycieki danych Google nie należy traktować jako prawdziwe wycieki danych. Według nich, przecieki nie zawierają tajemnic algorytmu rankingu, są pięć lat stare i n [...]
Czytaj całość 0 0 0